×
צור קשר ❯
×

יתרון לשולחי קו”ח (העתק הדבק)

מחלקת חממות

חברת ימקו מתכננת, מייצרת ומקימה מגוון רחב של חממות בקונסטרוקציה מתקדמת וחומרים איכותיים. החממות של ימקו מותאמות לכל דרישה החל מחממות פשוטות ועד לחממות המשלבות את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום. הטכנולוגיה בחממות ימקו מאפשרת למגדל להגיע ליבול מקסימלי, לחסוך בעלויות ולהשיג איכות גבוהה יותר. כתוצאה מכך, מסייעת ימקו למגדל למכור יותר, לקבל מחירים טובים יותר, להפחית הוצאות ולהגדיל באופן משמעותי את שורת הרווח.

כל האלמנטים שמרכיבים את החממות שלנו נועדו לשמש בצורה מודולרית, כך שאין מכשולים טכניים להרחבה עתידית של המבנים. הקונספט המודולרי של המוצרים שלנו מבוסס על טכנולוגית pre drilled non-welding   המבוסס על ביצוע קידוחים לפני הגלוון ויצירת מבנים בעלי חיבורי ברגים, ללא ריתוך מה שמבטיח עמידות מפני חלודה לשנים רבות של שימוש.

ישנם מקומות בהם פועלות חממות ימקו כבר 40 שנה ועדיין במצב מצוין לשביעות רצון לקוחותיה.

אחד הגורמים המשפיעים על העלות הסופית של חממה נוגעת לעבודת ההרכבה שלה. לפיכך המערכות שלנו מתוכננות בעיצוב מוקפד המאפשר התקנה נוחה תוך הבטחת חוסנו של המבנה, ומאפשרות התקנה במהירות של ברגים,  תוך שימוש  מינימלי בכלים מיוחדים.

חממות ימקו מותאמות לתקן החדש של משרד החקלאות הישראלי לאבטחת עבודה בגובה תוך חיבור של המתקין לקו חיים.

האגרונומים והמהנדסים שלנו כמו גם המחלקה טכנית שלנו שוקדים ברציפות על בדיקת והכנסת טכנולוגיות חדשות לשיפור מתמיד של המבנים והמערכות הנלוות על מנת להטמיע לטובת הלקוח טכניקות עבודה חדשות.

הטכנולוגיה בחממות ימקו כוללת את מערכות הפיקוד והבקרה הבאות ועוד נוספות אשר משתנות ומתחדשות ברציפות על פי הטכנולוגיות המתקדמות ביותר :

חלוקת החממה לאזורי גידול שונים על פי הצרכים של הגידול או החווה

אקלום – הוספת ציוד ותכונות למבנה החממה  לצורך התאמת האקלים לדרישות הגידול הייעודי לרבות טמפרטורה ולחות, אור ואוורור, בהתאמה מלאה לתנאים האופטימליים של כל גידול. ימקו משתמשת בציוד המתקדם ביותר הקיים בעולם ומגיע רק מיצרנים בעלי מוניטין כולל מאווררים, מסחררים, מסכים תרמיים ומסכי החשכה, מזרון לח, כיסויי פוליאתילן ופוליקרבונט, רשתות נגד חרקים, יריעות פוליאתילן ארוג( פלריג), וילונות , מנועי גיר ומנועי R&P

השקיה ודישון – ימקו מציעה מערכות השקיה מתקדמות בהתאם לתכנון שנעשה על פי צרכי הלקוח , הגידול ואפשרויות השטח.  מערכת ההשקיה תכלול דישון רציף תוך שמירה על EC,PH הדרושים והעברת נתונים באמצעות תכנה ייעודית למחשב הלקוח או מכשיר סלולרי. מערכת ההשקיה תאפשר מגוון רחב של תכניות דישון והשקיה לגידול בקרקע או במצע מנותק.

ללקוחות ימקו אפשרות לשימוש בתוכנת דישון בעלת יחידות עולמית המבצעת אופטימיזציה של מרכיבי הדישון לגידול הספציפי.

כלי הגורם להעלאת איכות היבול וכמות היבול באופן משמעותי.

מחזור מים ודשן – מערכת המאפשרת איסוף ומחזור של מי הנקז לחיסכון משמעותי בעלויות דשנים ומים תוך שמירה מרבית על איכות הסביבה בהתאם לתפיסה הירוקה של ימקו.

מערכת גידול – החממות ילוו בחיזוקי קונסטרוקציה לאפשרות תלייה של ציוד או הדליה על פי הצורך. חיזוקי המבנה יאפשרו תלייה של 25 ק”ג למ”ר או יותר. שימוש בציוד מתקדם לגידול במצעים מנותקים או הידרופוניים עם תעלות גידול, ניקוז מותאם ואפשרות לאיסוף המים להכנסת מחזור. ציוד לביצוע הדליה בהתאם  לגידול וכבלים מפלדה.

בקרת אקלים – ימקו משתמשת בבקרי האקלים האיכותיים ביותר  המשלבים בקרה על טמפרטורה, לחות, אור, קרינה פוטו סינתטית, פחמן דו חמצני, רוח וגשם.

בקרת השקיה – בקרת ההשקיה תעבוד בנפרד עבור כל גידול בכל חלקה. ניהול לוחות זמנים וכמויות, תוך התחשבות בעומסי המים בקרקע, סוג הקרקע או המצע ועקום התאחיזה האופייני.

בקרת דישון – מגוון של מכונות דישון בשילוב השקיה להבטחת פרופורציות נכונות בין מים ודשן עבור כל גידול.

מערכת חימום – מערכות חימום, המבוססות על מים חמים או אוויר חם. המאפשרות גידול כל השנה.

מערכות צינון – מגוון שיטות לצינון האוויר בחממה ועומסי הלחות כולל וילונות צד , חלונות או וילונות גג, מסכים תרמיים ומסכי הצללה, מזרון לח ומאווררים יונקים, מסחררים פנימיים, שימוש בשיטת מערפלים בלחץ גבוה ויניקת אוויר החוצה.

מערכת תאורה – מבנה החממה לגידול הדורש תאורה מצויד בקונסטרוקציה ייחודית לתליית התאורה  כולל גופי תאורה ייחודיים על פי דרישת הגידול לקרינה ולאורכי גל ספציפיים והמיקום הגאוגרפי כולל לוחות החשמל כבלים ותעלות חשמל על פי תקן. ציוד התאורה המסופק ע”י ימקו הינו מאיכות גבוהה ביותר.

החממות  המתוכננות על ידי ימקו בשיטת “עד מפתח” שלנו תבטחנה:

·         חקלאות מדייקת

·         ייצור מקסימלי

·         איכות מוצר

·         עלות תועלת אופטימלית

ולסיכום: יבול רב יותר באיכות גבוהה יותר