×
צור קשר ❯
×

יתרון לשולחי קו”ח (העתק הדבק)

מערכות ופתרונות טכנולוגיים

החממות והמבנים החקלאיים של ימקו מצוידים בפתרונות טכנולוגיים מהמתקדמים ביותר.  מערכת ממוחשבת עם ציוד בקרה אשר מווסת את מערכות החימום, הקירור, האוורור, התאורה, ההשקיה, הדישון, החדרת הפחמן דו חמצני ועוד.  פתרונות אלו, אשר נבחרו בקפידה על ידי הצוותים המקצועיים של ימקו על מנת להבטיח יעילות ואמינות, הוכיחו את יעילותם בחוות ברחבי העולם ואפשרו למגדלים ויזמים חקלאיים רבים לממש את חזונם.

קירור

מערכות הקירור של ימקו, המבוססות על הוצאת אוויר באמצעות מזרונים לחים או איוד מים בלחץ גבוה, מורידות באופן משמעותי את הטמפרטורה בחממה בתוך זמן קצר.  מערכת הקירור במזרונים לחים כוללת מנגנון מחזור מים אשר מצמצם בזבוז וממקסם חיסכון בעלויות.

 

חימום

מערכות החימום מותקנות במבנים מוגדרים מחוץ לחממות והן מזרימות אוויר חם באמצעות מאווררים או מים חמים דרך צינורות המותקנים מעל או מתחת לקרקע.  החום המיוצר במערכות אלה, הניתנות להפעלה ממקורות אנרגיה שונים, הוא גבוה במיוחד ויכול להעלות את הטמפרטורה בחממה עד °60-70.

מסכים תרמיים

שיטה נוספת לבקרת טמפרטורה בחממות כרוכה בשימוש במסכים תרמיים – מסכים רפלקטיביים אשר מונעים את חדירת קרני השמש.  את המסכים ניתן לפתוח ולסגור באופן אוטומטי בהתאם לטמפרטורות ולרמות התאורה הטבעית הדרושות.  מסכים תרמיים מסוג נוסף מותקנים מתחת לגג החממה לצמצום נפח הגג ובכך הם מאפשרים חימום החלל באופן יעיל וחסכוני.

אוורור

חממות מאווררות מונעות הצטברות של לחות ומאפשרות כניסה של פחמן דו חמצני.  מערכות האוורור המאולץ של ימקו מבוססות על מאווררים הנשלטים מרחוק המאפשרים את תנועת האוויר היעילה הדרושה להתפתחות יבולים נאותה.  אפקט הארובה שנוצר מחלונות בגג החממה מעודד אף הוא זרימת אוויר יעילה וחסכונית.

תאורה

אזורים בעלי אקלים קיצוני מאופיינים לעיתים קרובות בהיעדר אור טבעי.  מערכות התאורה המותקנות בחממות של ימקו מיועדות להתמודד עם המחסור באור ולספק לגידולים את רמות התאורה הדרושות.  מערכות התאורה בחממות, הניתנות לשליטה מרחוק, מתוכנתות לפיזור האור בחממה באופן שווה, תוך חיסכון באנרגיה.

השקיה ודישון

ימקו מציעה מגוון פתרונות השקיה ודישון שיעילותם הוכחה באזורים צחיחים, לרבות איתור מקורות מים, הקמת תחנות שאיבה וצנרת, מאגרי מים ותשתיות, התקנת מערכות סינון מתקדמות, מערכות השקיה בטפטפות, מערכות דישון במינונים, מערכות מחזור מים ופתרונות רבים אחרים המאפשרים צריכת מים חסכונית לצד דישון יעיל של הקרקע.

מצע מנותק

המצעים מאפשרים גידול צמחים באדמה ללא מגע עם הקרקע והם משמשים לגידול צמחים בחממות ובאזורים בהם תנאי הקרקע מונעים זאת.  ימקו מספקת פתרונות כוללים למצעים מנותקים: בתי צמיחה העשויים חומרים שונים החל מאדמת טוף ויריעות כיסוי ועד מערכות ניקוז ותשתיות למקווי מים.

העשרת פחמן דו חמצני

הגדלת ריכוז הפחמן הדו חמצני באוויר החממה הינה אמצעי יעיל להאצת צמיחת ירקות ופרחים.  פעולה זו משמעותית במיוחד באזורים קרים ודלים באור בהם חממות סגורות ברוב הזמן ומחזוריות האוויר מוגבלת.  מחוללי הפחמן הדו חמצני המותקנים על ידי ימקו נשלטים מרחוק, ניתן להפעילם באופן אוטומטי באמצעות מערכת בקרת האקלים והם מאפשרים שימור רמות אופטימליות של פחמן דו חמצני בחממות.

ציוד משתלות

ימקו מאפשרת לבעלי משתלות ליהנות ממגוון הציוד הרחב שלה הכולל שולחנות שורשים, מערכות השקיה ייעודיות ועוד אשר נבחרים בקפידה לעמידה בצרכים הייחודיים והשונים של מגדלים ובעלי משתלות.