×
צור קשר ❯
×

יתרון לשולחי קו”ח (העתק הדבק)

לולי רבייה

בין אם מדובר ברבייה קלה – גידול פרגיות להטלה, המתבצע בלולים סטנדרטיים, ובין אם ברבייה כבדה – גידול פרגיות לבשר, המתבצע לרוב בלולי חושך בעלי מערכות האבסה ייעודית, לולי הרבייה של ימקו נבנים תוך מתן דגש על שימוש בחומרי גלם איכותיים, התקנת מערכות מתקדמות וגימורים מוקפדים, המאפשרים למגדלים ליהנות מפתרונות יעילים ואמינים.

מערכות

נסטומטיק.
בלולי רבייה כבדה המאכלסים זכרים ונקבות, מותקנת מערכת ייחודית המאפשרת האבסה של כל אחד מהמינים בסוג התערובת המתאים לו. מערכת זו מבוססת על רשתות בצפיפות שונה שמונעת מהזכרים, בעלי הראש הגדול יותר להגיע אל המזון המיועד לנקבות ולאכול אך ורק מהצלחות המיועדות להם. 

מסועים.
מסועי הביצים החוצים את אזורי ההטלה החשוכים מתוכננים וממוקמים על מנת לצמצם ככל האפשר את מספר הביצים הנשארות על רצפת הלול ובכך משפרים משמעותית את היעילות.

תאורה.
מערכות תאורה הממוקמות מתחת לרצפת הלול, מאפשרות מינון מדויק של עצמת התאורה בלולי החושך.

מחשיכים.
על מנת למנוע כניסת אור אל לולי החושך, מותקנים על פתחי האוורור מחשיכים ייעודיים, המאפשרים כניסה ויצאה של אוויר ומאפשרים לשלוט בחדירת האור.

קיימים שני סוגים של אינטגרציה לרבייה: רבייה קלה המיועדת ל-DOC שבסופו של דבר יגדלו להיות מטילות ורבייה כבדה המיועדת לייצור עופות לתעשיית הפטמים. שלבי הגידול בעצם זהים כאשר ההבדל הוא בגנטיקה של מלאי דור הרבייה.

אינטגרצייה

 

המודל האידיאלי לבניית לול לרבייה קלה היא 3:1 מרביעים למבנה פרגיות.  לרבייה כבדה, המודל האידיאלי הוא 4:2 מרביעים בלול עופות.

הדבר יאפשר ייצור מאוזן יותר של ביצים מופרות למדגרה.

את הזכרים והנקבות מגדלים בנפרד למשך 15 שבועות ל”פרגיות קלות” ו-22 שבועות ל”פרגיות כבדות”.  לאחר מכן, שלב ייצור הביצים המופרות נמשך עד 64-65 שבועות עם שיעור בקיעה של 240-250 ביצים/מחזור עבור מטילות קלות ו-150-165 ביצים/מחזור למטילות כבדות.

הביצים המופרות מועברות למדגרה למשך 21 ימים (תקופות התבססות ובקיעה) ומספקים DOC לשוק.

אינטגרצייה

אפרוח בן יום (D.O.C)

פרגית קלה

רבייה קלה

אפרוח בן יום ( לייצור ביצי שולחן)

 

אינטגרצייה

אפרוח בן יום (D.O.C)

פרגית כבדה

רבייה כבדה

אפרוח בן יום ( לייצור בשר)